Kategorie

Lubisz majsterkować? Z pewnością wiesz, że coraz więcej osób decyduje się na zakup spawarki do swojego warsztatu. Jest to urządzenie, które znacznie poszerzy Twoje możliwości. Sama spawarka to jeszcze nie wszystko. Potrzebujesz również różnych akcesoriów, np. drutów do spawania. Jaki drut wybrać do spawania aluminium i innych materiałów? Podpowiadamy!
Lutowanie to jedna z najlepszych metod łączenia ze sobą dwóch metalowych elementów. W związku z tym jest ona wykorzystywana w wielu dziedzinach. Warto wiedzieć, że istnieje wiele rodzajów lutowania. Jednym z nich jest lutowanie twarde. Na czym ono polega? Wyjaśniamy!
Jedną z najpopularniejszych metod spawania jest MIG/MAG. Wymaga ona jednak odpowiedniego podłączenia podajnika drutu. Zastanawiasz się, w jaki sposób poprawnie to wykonać? Podpowiadamy, jak podłączyć podajnik drutu i wyjaśniamy, o czym przede wszystkim warto pamiętać.
Planujesz zacząć spawać metodą MIG/MAG? Pamiętaj, że migomaty wymagają zastosowania drutów spawalniczych. Nie potrafisz rozeznać się wśród różnych rodzajów dostępnych na rynku drutów? Zastanawiasz się, który będzie najlepszy i na co zwrócić uwagę przy wyborze? Podpowiadamy!
Cięcie gazowe jest jedną z najpopularniejszych metod rozdzielania metali, zwłaszcza tych niskowęglowych i niskostopowych. Do cięcia niezbędne są oczywiście wysokiej jakości narzędzia. Potrzebujesz m.in. odpowiedniego palnika. Zastanawiasz się, jak działa taki palnik i jak należy go ustawić? Wyjaśniamy.
Showing 1 to 5 of 31 (1 Pages)