Tulejki zaciskowe

Tulejki zaciskowe

Tulejki zaciskowe – przyjaciel spawacza TIG

Proces spawania różni się w sposób zasadniczy od większości innych prac fizycznych – choćby tym, że generowane są niebezpiecznie wysokie temperatury. Uderzający raz po raz w główki gwoździ młotek nawet po wielu godzinach pracy nie osiągnie 3400÷4000°C – typowego zakresu dla łuku spawalniczego TIG (wolfram ma najwyższą temperaturę topnienia z czystych metali – 3422°C). Nic zatem dziwnego, że niektóre elementy eksploatacyjne, zwłaszcza znajdujące się odpowiednio blisko łuku, ulegają zużyciu i konieczna jest ich okresowa wymiana. Na szczęście tulejki zaciskowe, będące jednym z nich, nie są drogie i możesz zaopatrzyć się wcześniej w odpowiedni zapas.

Tulejki zaciskowe – solidne mocowanie

Do czego służy tulejka zaciskowa? Jej rola jest bardzo prosta, choć jednocześnie nieoceniona: ma ona na celu zamocowanie elektrody wolframowej w gnieździe palnika. Jeśli nie doceniasz tej funkcji, wyobraź sobie trzymanie jej tam palcami. Tulejki zaciskowe muszą być zatem wykonane z materiału, który nie tylko będzie odporny na korozję, ale przede wszystkim będzie potrafił znieść bardzo wysokie temperatury przez długi czas. Takie znajdziesz w tej kategorii.

Dobierz odpowiednią tulejkę

Wybór odpowiedniej tulejki zaciskowej do swojego urządzenia spawalniczego uzależnisz od jego modelu: TIG T-17, T-18 oraz T-26 pracują z tymi samymi komponentami, podczas gdy dla TIG T-9 i T-20 przewidziana jest inna tulejka, również w dłuższym wariancie jumbo. Zależnie od używanego drutu wolframowego dobierz odpowiednią średnicę tulejki – φ1.0÷4.0 mm w przypadku pierwszej grupy lub φ1.0÷3.2 mm jeśli korzystasz z jednego z urządzeń z drugiej.

Tulejki zaciskowe Jest 15 produktów.

na stronę
Pokazuje 1 - 12 z 15 elementów
Pokazuje 1 - 12 z 15 elementów