Łączniki prądowe

Łączniki prądowe

Łączniki prądowe – niezbędny element w TIG

Niezależnie od tego, czy używasz urządzeń spawalniczych mniejszego kalibru, być może jedynie hobbystycznie lub do prac przy niewielkich elementach, czy jesteś profesjonalnym spawaczem przemysłowym i zajmujesz się naprawą samochodów lub robotyką, Twój sprzęt nie będzie działał poprawnie bez właściwego łącznika prądowego. A jaki to jest właściwy łącznik prądowy? Przede wszystkim taki, który jest sprawny i dobrany do Twoich potrzeb. Jednak do czego on służy?

Łączniki prądowe – pomost dla elektronów

Jest on niewielkim elementem o niebagatelnym znaczeniu. Zapewne chcesz, aby do drutu spawalniczego, podawanego przez rolki prowadzące, doprowadzany był prąd elektryczny, umożliwiający spawanie? Zadaniem łączników prądowych jest właśnie to – zapewnienie połączenia między korpusem palnika a końcówką prądową. Ich niska cena wręcz kusi, aby zapewnić sobie zawczasu odpowiedni zapas i ustalić harmonogram wymian - oszczędzając sobie w ten sposób czas pracy i koszta, związane z możliwymi przestojami.

Odpowiedni łącznik prądowy - jak go wybrać?

Dobierając ów element do swojego urządzenia spawalniczego zwróć uwagę na dwa podstawowe aspekty. Pierwszym z nich jest model – krótsze łączniki prądowe pasują do mniejszych urządzeń TIG: T-9 i T-20, podczas gdy dłuższe – do większych: TIG T-17, T-18 oraz T-26. Druga istotna cecha to średnica komponentu, wahająca się od φ1.0 mm po φ3.2 mm w przypadku pierwszych lub φ4.0 mm dla drugiej grupy. Dobór tego parametru uzależniony jest od średnicy wybranej elektrody wolframowej.

Łączniki prądowe Jest 11 produktów.

Pokazuje 1 - 11 z 11 elementów
Pokazuje 1 - 11 z 11 elementów