Dysze blokowe

Dysze blokowe

Dysze blokowe – poznaj produkty z gorącej linii

Cięcie gazowe jest popularne w wielu obszarach użytkowych – metodę tę wykorzystują zarówno duże przedsiębiorstwa, jak i mniejsze warsztaty. Mało tego, często bywa używana również podczas procesów stawiania metalowych konstrukcji w przydomowym środowisku. Użyteczność przecinarki gazowej jest jednak w dużym stopniu uzależniona od dodatkowego asortymentu, w skład którego wchodzą dysze blokowe, proponowane w tej kategorii. 

Zastosowanie dysz blokowych

Przecinarka gazowa, niezależnie czy masz na myśli palnik ręczny TWC, czy przecinarkę maszynową jednego z typów: WORM, SNAIL lub COPIER, nie na wiele się przyda bez odpowiedniej dyszy blokowej. Jest to lekki, ważący około 200 g podłużny element metalowy, wykonany najczęściej z miedzi, mosiądzu lub stali nierdzewnej, którego zasadniczym zadaniem jest skierowanie i skupienie płomienia w miejsce cięcia.

Jakie są zalety korzystania z dysz blokowych?

Wykorzystywane podczas cięcia gazowego dysze blokowe występują w dwóch wariantach: ANME i PNME. Pierwsza grupa to produkty służące do cięcia acetylenowo-tlenowego, a zatem sprzyjającego osiąganiu bardzo wysokich temperatur w szybkim tempie. Dysze blokowe drugiej grupy wykorzystywane są przy bardziej oszczędnym cięciu propanowo-tlenowym, w którym z różnych powodów czas nagrzewania nie jest kluczowy.

Oferowane przez nas produkty są kompatybilne z uznanymi przecinarkami. Występują pod sześcioma numerami, mówiącymi o zakresie grubości blachy, jaką mogą przeciąć.

Dysze blokowe Jest 14 produktów.

na stronę
Pokazuje 1 - 12 z 14 elementów
Pokazuje 1 - 12 z 14 elementów