Rolki prowadzące drut

Rolki prowadzące drut

Rolki prowadzące drut – płynna praca spawarki

Jednym z tych elementów układu spawalniczego, który najczęściej się wymienia, to rolki prowadzące drut. Co sprawia, że są ważne oraz dlaczego tak prędko się zużywają? Drut spawalniczy musi być ciągle posuwany naprzód, aby umożliwić proces spawania. Jeśli służący do tego element, czyli rolka prowadząca, jest zbyt wysłużony, drut nie będzie podawany na sposób płynny. Nie tylko komfort, ale i efektywność spawania ulegną znacznemu obniżeniu.

Jaki drut wybrać - stalowy czy aluminiowy?

Rolki prowadzące drut, niezależnie od modelu migomatu (2-rolkowy czy 4-rolkowy) cechują się obecnością rowków na obwodzie, których kształt wyznacza zastosowanie danej rolki. Możliwości są dwie: albo bruzdy będą miały kształt litery V albo litery U. Te pierwsze należy stosować w przypadku korzystania z drutu stalowego lub ze stali nierdzewnej – jest on zdecydowanie twardszym wyborem i nie ma ryzyka wgniecenia go. U-kształtne rowki natomiast przeznaczone są dla drutów aluminiowych. Są one miękkie i profil niedostosowany do ich kształtu podczas dociskania mógłby ulec odkształceniu, co z kolei stworzyłoby ryzyko zablokowania drutu w dalszej części układu.

Właściwy rozmiar - jak go wybrać?

W zależności od posiadanego sprzętu spawalniczego będziesz chciał dobrać odpowiednie wymiary rolki prowadzącej drut. Jeśli nie możesz znaleźć dedykowanej do swojego modelu, dopasuj i porównaj średnicą zewnętrzną rolki, średnicę wewnętrzną oraz wysokość. Dobierz ponadto rozmiar rowków odpowiedni do rozmiaru drutu – każda rolka obsługuje dwie jego średnice.

Rolki prowadzące drut Jest 36 produktów.

na stronę
Pokazuje 1 - 12 z 36 elementów
Pokazuje 1 - 12 z 36 elementów