Dysze podgrzewające

Dysze podgrzewające

Dysze podgrzewające – ciepła atmosfera w każdych warunkach

Palniki acetylenowo-tlenowe oraz propanowo-tlenowe są niezastąpionym narzędziem, jeśli na co dzień zajmujesz się obrabianiem metali. Ze względu na swoją niską cenę i uniwersalne zastosowanie znalazły drogę nie tylko do wielu gałęzi przemysłu, ale też do małych warsztatów rzemieślniczych – nie wspominając o majsterkowiczach. Jednym z kluczowych elementów palnika tego typu jest dysza podgrzewająca. Różne warianty produktu czekają na Ciebie w tej kategorii.

Dysze podgrzewające w procesie cięcia i spawania

Montowana na samej końcówce palnika acetylenowo-tlenowego lub propanowo-tlenowego dysza podgrzewająca jest małym, stożkowym elementem. Ze względu na pracę w warunkach wysokotemperaturowych dysze takie wytwarza się ze stali nierdzewnej, miedzi lub mosiądzu. Jej zastosowanie jest proste – ma pomóc w ogrzaniu przez palnik metalu. Dlaczego to takie ważne? Ponieważ dzięki temu będzie on zdolny do dokonywania dwóch czynności, do których został zaprojektowany: cięcia metalu (m.in. żelaza, żeliwa, stali konstrukcyjnych i niskowęglowych, czy wolframu) lub spawania go (choćby aluminium, cynku czy stali nisko- i wysokostopowych).. 

Techniczne dane proponowanych dysz podgrzewających

W proponowanej kategorii znajdziesz dysze podgrzewające do popularnych palników: PC-310, PC-311, GCE oraz Perun. Dostępne są produkty dedykowane zarówno do palników propanowo-tlenowych, jak i acetylenowo-tlenowych. Zwróć uwagę, aby dobrać odpowiedni numer – od niego zależy zakres grubości cięcia (3÷100 mm lub 100÷300 mm), do jakiego przeznaczona jest dana dysza podgrzewająca.

Dysze podgrzewające Jest 4 produktów.

Pokazuje 1 - 4 z 4 elementów
Pokazuje 1 - 4 z 4 elementów