Butle gazowe

Ostatnio przeglądane

Butla CO2 6kg Zobacz większe

Butla CO2 5kg 8l 150 bar dwutlenek

7811553

Nowy produkt

Butla CO2, pełna 5kg, max. ciśnienie butli 150 bar, legalizacja do 10 lat.

Więcej szczegółów

Ten produkt nie występuje już w magazynie

292,68 zł brutto

Więcej informacji

Butla CO2 do migomatu – ochronne płuca układu

Podczas spawania migomatem w osłonie gazowej niezbędne jest korzystanie z gazu ochronnego dobranego do obrabianego metalu. W przypadku czarnych stali niskowęglowych, zwłaszcza jeśli zapowiada się długi sezon spawalniczy, warto zdecydować się na rozwiązanie ekonomiczne i wybrać dwutlenek węgla. Jest on zdecydowanie tańszy, a ponadto zapewnia wydajne chłodzenie uchwytu spawalniczego, zabezpieczając go przed przegrzaniem.

Butla CO2 5 kg – niezbędny zapas na dłużej

Decydując się na butlę ośmiolitrową otrzymujesz pięć kilogramów dwutlenku węgla skompresowanych w poręcznej butli średnich rozmiarów (13.6 cm średnicy i 82 cm wysokości). Zużycie gazu podczas spawania w osłonie CO2 jest zdecydowanie mniejsze niż w przypadku wykorzystania mieszanek gazów. W zależności od użytej techniki, konkretnego zastosowania i doświadczenia operatora, oferowana butla powinna wystarczyć na kilka do dziesięciu godzin ciągłej pracy. Jeśli zamierzasz korzystać z niej sporadycznie, będziesz cieszył się nią miesiącami. Później natomiast możesz ją ponownie napełnić w korzystnej cenie.

Wysokie ciśnienie a bezpieczeństwo

Zdajemy sobie oczywiście sprawę, że 150 bar to spore ciśnienie, a zatem stwarzające potencjalne zagrożenie w przypadku nieumiejętnego użycia lub uszkodzenia zbiornika. Z tego powodu nasza butla CO2 zabezpieczona jest kołpakiem ochronnym, chroniącym zawór przed bezpośrednim uderzeniem – czy to podczas transportu, czy magazynowania. Aby nie tracić niepotrzebnie gazu oraz ułatwić jego podawanie do migomatu, sugerujemy zaopatrzenie się w reduktor typu mouse, pozwalający na regulację ciśnienia gazu podawanego z butli.

Wszystko pod kontrolą

Butla CO2 do migomatu oferowana w naszym sklepie posiada nawet dziesięcioletnią legalizację. Wykonana została (zarówno sama butla CO2, jak i jej zawór) zgodnie z normami EN 1964: 1999, ustalonymi przez Europejski Komitet Normalizacyjny. Posiadają również znak π zgodności z wymogami ADR/RID.

Dane techniczne:

Pojemność: 8 l

Max ciśnienie robocze: 150 bar

Ilość gazu: 5 kg

Wymiary (śr x wys): 136 x 820 mm

Masa: 18,5 kg