Druty MIG (Szpule)

Ostatnio przeglądane

Drut CuSi3 Ø0,8mm 5kg Zobacz większe

Drut MIG CuSi3 Ø 0,8 mm 5 kg do lutospawania lutospawanie

CUSI30805

Nowy produkt

Do lutospawania blach ocynkowanych i spawania.

Więcej szczegółów

26 Przedmioty

418,70 zł brutto

Więcej informacji

Drut do lutospawania – chłodne jeziorko spawalnicze

Niektóre prace wymagają zastosowania drutu, który połączy metale o różnych właściwościach. Inni takiego, który nie uszkodzi powłoki cynku. Oferowany przez nas nawinięty na szpulę drut do lutospawania pozwala zarówno na spawalniczą precyzję, jak i zachowanie antykorozyjnych właściwości spajanych powierzchni.

Drut do lutospawania – nie zniszcz ochrony

Dlaczego warto korzystać z drutu CuSi3, a, co za tym idzie, z lutospawania? Powszechnym powodem (chwilowej) rezygnacji z popularnych migomatów na jego rzecz jest temperatura. Tak silne podgrzanie blachy ocynkowanej doprowadzi do odparowania cynku, co, choćby było jedynie miejscowe, wpłynie znacząco na właściwości samej blachy – taki fragment będzie od tego momentu zdecydowanie bardziej podatny na korozję. Lutospawanie operuje w temperaturach niższych, zdecydowanie ograniczając uszkodzenia powierzchni obrabianego materiału. Ponadto, nie doprowadza do znacznego odkształcania temperaturowego podgrzewanego metalu.

Jakie materiały można zespolić drutem do lutospawania?

Przede wszystkim lutospawane za pomocą drutu krzemowo-miedzianego są ocynkowane blachy stalowe, jednak to nie koniec jego zastosowań. Możesz nim połączyć stale nisko- i niestopowe, żeliwo, stopy cynkowo-miedziane i niskostopowe stopy miedzi, czy blachy miedziane albo krzemowo-miedziane. Daje też możliwość spajania metali różnoimiennych, na przykład stali z miedzią. Pamiętaj, żeby dobrać do niego odpowiedni gaz – zazwyczaj wykorzystuje się argon lub jego mieszanki – oraz rolkę podającą – U-kształtna będzie lepsza, bowiem nie zgniecie tego miękkiego drutu.

Kto wykorzystuje drut do lutospawania?

Z powodu możliwości spawania w stosunkowo niskich temperaturach, jak również dzięki dobrym zwilżającym właściwościom spoiwa i jego odporności na ścieranie, stosuje się drut do lutospawania głównie w warsztatach blacharskich i w przemyśle samochodowym. Pozwala on jednocześnie zaoszczędzić pracy i kosztów związanych z usuwaniem warstwy cynku przed i nakładaniem nowej po spawaniu. I Ty również możesz z niego skorzystać, jeśli tylko Twoja spawarka ma funkcję lutospawania.