Strona główna

Ostatnio przeglądane

Przyłbica Sherman V5a samościemniająca Maska

Nowy produkt

Automatyczna, cztery fotoczujniki, bardzo duże pole widzenia, odchylany filtr, zakres zaciemnienia 4 -13 DIN.

Darmowa dostawa!

Więcej szczegółów

10 Przedmioty

243,90 zł brutto

Więcej informacji

Automatyczna przyłbica spawalnicza Sherman-profi V5a przeznaczona jest do ochrony oczu i twarzy przed iskrami, odpryskami i szkodliwym promieniowaniem podczas spawania elektrycznego i gazowego, lutospawania, lutowania, cięcia tlenem oraz szlifowania.Automatyczny filtr zaciemniający po zajarzeniu łuku samoczynnie zmienia się z jasnego na ciemny, a po zakończeniu spawania ponownie staje się jasny.

Przyłbica V5a posiada dwa zewnętrzne pokrętła umożliwiające regulację stopnia zaciemnienia od 4 do 13 wg DIN oraz płynną regulację czułości reakcji fotoczujników na intensywność łuku podczas spawania, a także dwa zewnętrzne przełączniki pozwalające na trójpozycyjną regulację czasu opóźnienia przełączania stanu ciemny/jasny i zmianę trybu pracy. Filtr zaciemniający posiada najwyższą klasę optyczną zapewniając pełne bezpieczeństwo spawacza. Wyposażony jest w cztery fotoczujniki, co ma szczególne znaczenie podczas spawania niskimi prądami.Dzięki dużemu wizjerowi o wymiarach 100 x 62mm przyłbica V5a posiada wyjątkowo duże pole widzenia. Ponadto możliwe jest całkowite odchylenie filtra zaciemniającego, co znacząco zwiększa kąt widzenia i jest szczególnie przydatne w przypadku wykonania precyzyjnych czynności lub pracy w niekorzystnych warunkach oświetleniowych.

Przyłbica V5a wyposażona jest w zaawansowane, komfortowe i ergonomiczne nagłowie, umożliwiające idealne dopasowanie oraz pełną regulację położenia przyłbicy. Specjalny system odchylania zmienia środek ciężkości przyłbicy względem głowy spawacza.Po wyborze funkcji szlifowania filtr zaciemniający przełącza się w stan jasny bez opcji regulacji zaciemnienia.Na wewnętrznym panelu sterowniczym znajduje się przycisk ?Test? pozwalający sprawdzić stan naładowania baterii i poprawność działania filtra zaciemniającego.Pod względem zaawansowania technologicznego, parametrów technicznych oraz jakości wykonania przyłbica porównywalna jest z produktami takich firm, jak Speedglas, Optrel itp.

Dane techniczne:

Zakres zaciemnienia: 4 -13 wg DIN

Czas przełączania - jasny/ciemny1/30000s

Czas przełączania - ciemny/jasny0,3 - 0,9s (skokowe)

Regulacja czułości: Płynna

Spawanie/Szlifowanie: TAK/TAK

Ilość fotoczujników: 4

Pole widzenia: 100 x 65mm

Ochrona UV/IR: 16 wg DIN

Zaciemnienie w stanie jasnym: 3 - 3,5 wg DIN

Klasa optyczna filtra: 1/1/1/1

Zasilanie: Fotoogniwo

Temperatura pracy: -5 ÷ +55°C

Masa: 0,54kg