Maski i przyłbice samościemniające

Ostatnio przeglądane

Przyłbica Sherman V4 z nawiewem system PAPR samościemniająca Maska

Nowy produkt

Automatyczna, z systemem nawiewu, cztery fotoczujniki, bardzo duże pole widzenia, zakres zaciemnienia 4 – 13 DIN.

Więcej szczegółów

2 Przedmioty

Ostatnie egzemplarze!

1 747,97 zł brutto

Więcej informacji

Automatyczna przyłbica spawalnicza Sherman-profi V4 przeznaczona jest do ochrony oczu i twarzy przed iskrami, odpryskami i szkodliwym promieniowaniem podczas spawania elektrycznego i gazowego, lutospawania, lutowania, cięcia tlenem oraz szlifowania. System ochrony dróg oddechowych PAPR poprzez wymuszony nawiew wytwarza nadciśnienie wewnątrz przyłbicy zapobiegając wdychaniu przez spawacza pyłów i oparów spawalniczych. Dmuchawa wyposażona jest w dwa filtry powietrza, i noszona na plecach, co zapewnia znaczne zmniejszenie ilości zanieczyszczeń w powietrzu, którym oddycha spawacz.
Automatyczny filtr zaciemniający po zajarzeniu łuku samoczynnie zmienia się z jasnego na ciemny, a po zakończeniu spawania ponownie staje się jasny.

Zastosowanie technologii pełnego odwzorowania kolorów TRUE COLOR zapewnia wysoki komfort pracy.

Przyłbica V4 posiada dwa zewnętrzne pokrętła umożliwiające regulację stopnia zaciemnienia od 4 do 13 wg DIN oraz płynną regulację czułości reakcji fotoczujników na intensywność łuku podczas spawania, a także dwa zewnętrzne przełączniki pozwalające na trójpozycyjną regulację czasu opóźnienia przełączania stanu ciemny/jasny i zmianę trybu pracy. Filtr zaciemniający posiada najwyższą klasę optyczną zapewniając pełne bezpieczeństwo spawacza. Wyposażony jest w cztery fotoczujniki, co ma szczególne znaczenie podczas spawania niskimi prądami.
Przyłbica V4 posiada wyjątkowo duże pole widzenia oraz zaawansowane, komfortowe i ergonomiczne nagłowie, umożliwiające idealne dopasowanie oraz pełną regulację położenia przyłbicy. Specjalny system odchylania zmienia środek ciężkości przyłbicy względem głowy spawacza.

Po wyborze funkcji szlifowania filtr zaciemniający przełącza się w stan jasny bez opcji regulacji zaciemnienia.

Pod względem zaawansowania technologicznego, parametrów technicznych oraz jakości wykonania przyłbica porównywalna jest z produktami takich firm, jak Speedglas, Optrel itp.
W skład zestawu wchodzi przyłbica automatyczna V4, dmuchawa zasilana z akumulatora, przewód powietrzny, pas biodrowy, szelki, filtr wstępny, filtr cząstek stałych, ładowarka oraz poręczna torba z paskiem naramiennym ułatwiająca przenoszenie zestawu.

Dane techniczne:

Zakres zaciemnienia: 4 -13 wg DIN

Czas przełączania - jasny/ciemny1/25000s

Czas przełączania - ciemny/jasny0,3 - 0,9s (3-poz.)

Regulacja czułości: Płynna

Spawanie/Szlifowanie: TAK/TAK

Ilość fotoczujników: 4

Klasa optyczna filtra: 1/1/1/1

Pole widzenia: 100 x 65mm

Ochrona UV/IR: 16 wg DIN

Zaciemnienie w stanie jasnym: 3,5 wg DIN

Temperatura pracy: -5 ÷ +55°C

Masa: 0,5kg

Przepływ powietrza: 170 - 220 m3/min

Napięcie akumulatora: 14,8 V

Pojemność akumulatora: 2,2 Ah

Minimalna liczba cykli ładowania: >500

Orientacyjny czas ładowania: 2,5 h

Masa akumulatora: 288 g

Orientacyjny czas pracy przy minimalnym przepływie powietrza: 9 h

Orientacyjny czas pracy przy maksymalnym przepływie powietrza: 8 h