Druty samoosłonowe

Druty samoosłonowe

Druty samoosłonowe – uniwersalne narzędzie każdego spawacza

Czynności spawalnicze wymagają zastosowania specjalnych narzędzi i akcesoriów, które usprawniają pracę i podnoszą skuteczność wykonywanych działań. Druty samoosłonowe to specjalne rodzaje drutu, które posiadają powłokę chroniącą spoinę przed wpływem czynników atmosferycznych. Powłoka ta zapewnia stabilność procesu spawania.

Dlaczego warto wykorzystać druty samoosłonowe?

Druty samoosłonowe są powszechnie stosowane w procesie spawania metodą MIG/MAG. Są to druty spawalnicze, które dzięki zintegrowanej powłoce ochronnej nie wymagają stosowania zewnętrznego gazu osłonowego. Powłoka składa się z substancji chemicznych, które samoczynnie uwalniają gaz osłonowy podczas spawania. Gaz ten chroni roztopioną spoinę przed wpływem tlenu i innych składników powietrza. Spoiny są dzięki temu trwałe i jakościowo wykonane.

To druty, które charakteryzują się wygodą w użyciu przez wyeliminowanie konieczności zastosowania dodatkowego gazu osłonowego. Druty samoosłonowe są więc rozwiązaniem zdecydowanie upraszczającym proces spawania. Jest to szczególnie korzystne w warunkach, gdzie trudno jest utrzymać stałą atmosferę ochronną, na przykład na otwartym terenie.

Do czego wykorzystuje się druty samoosłonowe?

Druty samoosłonowe są przeznaczone do spawania różnych rodzajów stali, w tym stali niskostopowej, nierdzewnej i stopowej. Dzięki możliwości używania ich zarówno w układzie poziomym, jak i skośnym sprawdzą się w użyciu w różnych warunkach spawalniczych. To uniwersalne akcesorium, które przyczyni się do podniesienia jakości Twoich projektów. Jednocześnie dzięki temu, że druty samoosłonowe nie są skomplikowane w użyciu, praca z nimi będzie przyjemna i przynosząca szybkie, trwałe i zadowalające efekty.

Druty samoosłonowe Jest 3 produktów.

Pokazuje 1 - 3 z 3 elementów
Pokazuje 1 - 3 z 3 elementów