Urządzenia spawalnicze

Ostatnio przeglądane

Spawarka Ideal TECNO MIG 505W PULSE SYNERGIC + podajnik

TMIG505WP

Nowy produkt

TECNOMIG 505W PULSE SYNERGIC jest inwertorowym synergicznym półautomatem spawalniczym przeznaczonym do spawania łukowego metodą MIG/MAG. Urządzenie zostało zaprojetowane do wykorzystania w użytku profesjonalnym i przemysłowym.

Wyposażenie: Przewód połączeniowy źródło i podajnik - 2,5m, uchwyt 501/3m uzbrojony pod aluminium, przewodem masowym 3m oraz rolki 1,0-1,2 do stali i 1,0-1,2 do aluminium.

Więcej szczegółów

1 Przedmiot

Ostatnie egzemplarze!

10 325,20 zł brutto

Więcej informacji

TECNOMIG 505W PULSE SYNERGIC jest inwertorowym synergicznym półautomatem spawalniczym przeznaczonym do spawania łukowego metodą MIG/MAG. Urządzenie zostało zaprojetowane do wykorzystania w użytku profesjonalnym i przemysłowym.

Urządzenie posiada cztery tryby spawania: MIG, MIG PULS, MIG PULS PODWÓJNY, MIG COOL PULS

TECNOMIG 505W stosowany jest do spawania stali nierdzewnej, stali węglowych i niskostopowych oraz aluminium . Spawanie odbywa się w osłonie gazu obojętnego, aktywnego bądz mieszanki w zależności od wybranego na panelu sterowania gazu oraz drutu.

Urządznie wyposażone jest w przełącznik trybu pracy :SP - regulację ręczną oraz SYN - regulacje synergiczną

Dzięki zastosowaniu pulsacji MIG następuje zwiększenie ilości ciepła wprowadzanej do spawanego elementu. Możliwe jest uzyskanie lepszej spoiny, niezależnie od pozycji spawania oraz zmiejszenie ilości rozprysków. 

Funkcja zapisu parametrów spwawania ułatwia pracę na różnych materiałach bez konieczności ponownego ustawiania urządzenia przy zmianie gazu oraz drutu.

Zarówno przy metodzie MIG jak również MIG PULS mamy możliwość wyboru funkcji przycisku w uchwycie pomiędzy pracą w trybie SPOT(spawanie punktowe), 2-takt, 2-takt SLOW DOWN (bez blokady, z regulacją prądu opadania), 4-takt (blokada przycisku do długich spoin).

Czytelny i prosty w obsłudze cyfrowy panel sterowania umożliwia dokładną regulację parametrów spawania takich jak :

  • regulacja indukcyjności
  • regulacja częstotliwości pulsu
  • regulacja długości łuku w pulsie
  • regulacja napięcia spawania w pulsie
  • regulacja prądu spawania w pulsie
  • czasu spawania punktowego

Urządzenie posiada chłodnice co zdecydowanie zwiększa jego wydajność oraz zabezpiecza przed przegrzaniem się uchwytu. Urządzenie wyposażone jest w zabezpieczenie przeciw przeciążeniu, co zwiększa jego niezawodność.

Zasilanie trójfazowe 3x400V. Urządzenie nie jest wyposażone we wtyczkę zasilania.

Dostawa obejmuje urządzenie z zewnętrzym 4-rolkowym podajnikiem drutu, przewodem połączeniowym źródło podajnik o długości 2,5m, profesjonalnym uchwytem spawalniczym chłodzonym cieczą MIG 500 o długości 3 metry uzbrojonym pod aluminium, przewodem masowym o długości 3 metry oraz rolkami do podajnika 1,0-1,2 do stali i 1,0-1,2 do aluminium.

Gwarancja 12 miesięcy przy użytku profesjonalnym. Serwis gwarancyjny realizowany jest w systemie door-to-door bez kosztów transportu po stronie użytkownika

Dane techniczne:

Napięcie zasilania: AC 3x400V 50Hz

Prąd spawania: 500A

Zakres regulacji prądu spawania: 60-500 A

Cykl pracy: 60%

Napięcie stanu jałowego: 76V

Zabezpieczenie sieci zasilającej: C32A

Max. pobór mocy: 21,2 kVA

Regulacja prądu spawania: Płynny

Średnica szpuli z drutem: 200, 300mm

Masa: 136 kg

Wymiary (D x SZ x W): 985x650x1450mm

Produkty powiązane